This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Sat Dec 15 7:58:48 2018 / +0000 GMT

Дваесет загинати и десетици повредени во несреќа на водопад во Гана
Најмалку 20 лица загинаа, од кои повеќето средношколци, а 22 се повредени откако дрво паднало врз нив додека биле во посета на популарен водопад во Кинтампо, Гана.

Спасувачките екипи со моторни пили се обидуваат да го исчеат дрвото под кое сè уште има заробени лица.

Според сведочењата, најголем дел од присутните биле средношколци од средното училиште „Венчи Сениор“, но исто така имало и голем број туристи кога се случила несреќата.

Post date: 2017-03-20 12:45:22
Post date GMT: 2017-03-20 11:45:22
Post modified date: 2017-03-20 12:45:22
Post modified date GMT: 2017-03-20 11:45:22

Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. MS Word saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com