Џонсон во декември ќе ја посети Русија


       
Лондон, 21 ноември, 2017 - 17:31 (META) 

Британскиот министер за надворешни работи, Борис Џонсон, се очекува кон крајот на декември да ја посети Русија, но засега нема барање за средба со рускиот претседател, соопшти заменик-шефот на руската дипломатија, Владимир Титов.

– Се очекува посетата да се случи во последните 10 дена на декември – рече Титов.

Џонсон требаше да ја посети Русија во април годинава, но посетата беше одложена подари нападите со хемиско оружје во Сирија.