This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Mon Jan 21 3:26:41 2019 / +0000 GMT

Десетици лица протестираат против притворањето на пратениците за 27 априлДесетици лица денеска се собраа на протест пред Соборниот храм против, како што велат, притворањето на пратениците и останатите осомничени за насилствата во Собранието на 27 април минатата година.

Тие денеска со зурли и тапани и бројни транспаренти протестираат од Соборниот храм и по булеварот Свети Климент Охридски и потоа по булеварот Теодосиј Гологанов се упатија кон Собранието каде секојдневно протестираат и бараат ослободување на притворените.

На транспарентите пишува „Правда и слобода за политичките затвореници“ (Justice and freedom for political prisoners) и „Јас сум Крсто“ (Je suis Krsto).

Post date: 2018-02-01 12:38:08
Post date GMT: 2018-02-01 11:38:08
Post modified date: 2018-02-01 12:38:08
Post modified date GMT: 2018-02-01 11:38:08

Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. MS Word saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com