This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Wed Jul 18 1:25:39 2018 / +0000 GMT

Денеска облачно и посвежо, со температури до 28 степени




Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, со засилен ветер од северен правец. Претпладне ќе има слаб локален дожд, а во попладневните часови врнежите од дожд ќе престанат и облачноста ќе се намалува.

Утринската температура се движи од 14 до 21 Целзиусов степен, а дневната ќе достигне од 21 до 28 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје ќе преовладува слично време, претпладне облачно со локален дожд, а во попладневните часови облачноста ќе се намалува. Максималната дневна температура во главниот град ќе достигне до 24 Целзиусови степени.

Од утре синоптичарите најавуваат стабилизирање на временската состојба со постепен пораст на дневната температура, но во рамките на просекот за овој период од годината.
Post date: 2017-08-13 09:26:40
Post date GMT: 2017-08-13 07:26:40
Post modified date: 2017-08-13 09:26:40
Post modified date GMT: 2017-08-13 07:26:40
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com