This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Mon Jun 25 15:55:43 2018 / +0000 GMT

Данев: Заев ќе прави отстапки за да се спаси од 9 години затвор
Лидерот на СДСМ е подготвен на секакви отстапки само за да формира владина коалиција, оти во спротивно ќе заврши во затвор на 9 години поради земање поткуп и поради насилство кон претставници на највисоките државни органи, порача Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција попладнево.

- Јасно е зошто Заев е подготвен на секакви отстапки и секакви пазарења. Заев знае дека ја нема поддршката од народот. Знае дека изгуби на изборите на 11 декември и дека народот се спротивстави на можноста аболицирани криминалци да ја водат државата. Затоа пред Заев се две можности или да се обиде по секоја цена, ветувајќи се и сешто да ја заобиколи волјата на народот и да дојде на власт или да се помири со фактот дека наредните години ќе ги помине во казнено-поправниот дом Идризово - рече Данев.
Post date: 2017-02-17 15:38:03
Post date GMT: 2017-02-17 14:38:03
Post modified date: 2017-02-17 15:38:03
Post modified date GMT: 2017-02-17 14:38:03
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com