!Во периодот што претстои работиме на воведување систем за пристап и за претплата. За начинот на пристап и за претплатата ќе информираме дополнително. Содржините на „Мета“ до тогаш се слободни за преземање со задолжително цитирање и атрибуирање.

Четиринаесет загинати во тешка автобуска несреќа во Русија


       
Москва, 25 август, 2017 - 10:13 (META) 

Најмалку 14 лица загинаа, а тројца се водат за исчезнати откако автобус кој превезувал градежни работници излетал од патот и паднал во морето на југот на во Русија.

Спасувачките екипи успеале да спасат 20 патници, а нуркачки тимови трагаат по исчезнатите.

Засега не се знае причината за несреќата.