Забава

Прв „Оскар“ за Леонардо ди Каприо, „Спотлајт“ најдобар филм

29 февруари, 2016 - 9:04 (META)  Лос Анџелес Леонардо ди Каприо освои „Оскар“ за најдобра машка улога во филмот „Повратник“, а „Спотлајт“ беше прогласен за најдобар филм на синоќешното 88. доделување на наградите на Американската филмска академија. Наградата за најдобра женска улога ѝ припадна на Бри Ларсон за…

Издавачот на стрипови „Бонели“ најавува ТВ-серии, почнувајќи со Дилан Дог

10 август, 2018 - 11:39 (META)  Милано Водечкиот италијанскиот издавач на стрипови „Серџо Бонели едиторе“ најавил развој на продукција на ТВ-серии со некои од своите најпознати брендови, почнувајќи со популарниот истражувач на натприродни појави, Дилан Дог. Според „Варајети“, „Бонели“ основа компанија-ќерка посветена на филмска продукција…

Видеа