Забава

Почина Дејвид Боуви

11 јануари, 2016 - 8:32 (META)  Лондон Легендарниот пејач Дејвид Боуви ја изгуби битката со ракот, потврди неговиот портпарол за „Холивуд репортер“. Шеесет и деветгодишниот пејач по 18 месечната борба со ракот починал мирно, опкружен од семејството. Дејвид Биуви, роден како Дејвид Роберт Џонс е британски рок…

Почина рокенрол-легендата Чак Бери

19 март, 2017 - 8:49 (META)  Сент Чарлс Легендарниот гитарист и родоначелник на рокенролот, Чак Бери, починал вчера на 90-годишна возраст, објавија светските медиуми, повикувајќи се на полицијата на американската сојузна држава Мисури. Полицијата на округот Сент Чарлс ја потврдила смртта на Чарлс Едвард Андерсон Бери и навела…

Видеа