Забава

Португалија победи на натпреварот за песна на „Евровизија 2017“

14 мај, 2017 - 7:48 (META)  Киев Португалија е победник на годинашниот избор на песна на „Евровизија“, европската мрежа на национални радиодифузери, кој се одржа во Киев, Украина. Со 758 поени, 27-годишниот Салвадор Собрал со песната „Amar Pelos Dois“ ги освои симпатиите на Европа и на својата…

Ирма Гогова, победник на првото издание на талент-шоуто „Охрид суперстар“

11 април, 2017 - 8:21 (META)  Охрид Ирма Гогова, 17-годишна ученичка во трета година во гимназијата „Св. Климент Охридски“ во Охрид, е прогласена од жири-комисијата за најдобра изведувачка на првото издание на талент-шоуто „Охрид суперстар“. Гогова ја доби главната награда од 2.000 евра, како и право на…