Забава

Почина актерката Кери Фишер, принцезата Леа од „Војна на ѕвездите“

27 декември, 2016 - 21:24 (META)  Лос Анџелес Шеесетгодишната актерката Кери Фишер, позната по својата улога на принцезата Леа во филмовите „Војна на ѕвездите“, денеска почина во болница, откако во петокот доживеа срцев удар. Веста ја потврди портпаролот на семејството Фишер, Сајмон Халс, за магазинот „Пипл“, а во…

Почина светската музичка ѕвезда Џорџ Мајкл

26 декември, 2016 - 8:39 (META)  Лондон Пејачот и светска музичка ѕвезда Џорџ Мајкл вчера починал во својот дом во Оксфордшир, Велика Британија, на 53-годишна возраст, соопштил неговиот публицист, пренесува „Би-би-си“. Медицинските екипи биле повикани во неговиот дом, вчера во 13.42 часот, според локално време, а полицијата…