Вистиномер

Контраспин: Собранието можело да разрешува министри, ама не смее да го разреши Зврлевски?!

15 август, 2017 - 9:41 (META)  Скопје На 10.08.2017 година ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација за работата на министерот за финансии Драган Тевдовски. Ваквиот потег на најголемата опозициска партија, којшто го сметаме за спинерски, на прес-конфернција го образложи пратеничката Лилјана Кузмановска,  која, меѓу другото, рече:

Спин: Министерот за финансии

Обвинувањата за руско мешање во Македонија не се неосновани

17 август, 2017 - 14:41 (META)  Скопје Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, по повод интервјуто на  министерката за одбрана Радмила Шекеринска за агенцијата „Блумберг“ (во кое таа рече дека новата Влада ги зајакнува напорите за влез на Македонија во НАТО и…

Видеа