(ВИДЕО) Полицијата го бркала осомничениот убиец по гробиштата во Кавадарци

Од МВР денеска излегоа со официјални детали од апсењето на осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци. Како што информираат оттаму, 40-годишниот Т.С. бил уапсен вчера,...

Седумдесет повредени и 276 приведени во демонстрациите во Полска

Најмалку педесет полицајци и 24 демонстранти се повредени за време на судирите во Варшава што избија за време на Маршот на независноста, организиран од националистички...

(ВИДЕО) Со велосипед постигнал брзина од 333 км/час

Швајцарскиот велосипедист Франсоа Жиси постави нов светски рекорд, возејќи со брзина од 333 километри на час. Жиси, кој е познат по тоа што вози...

(ВИДЕО) Хаваи: Лава од вулканот Килауе ја голтна првата куќа

Река лава, која со месеци се слева кон хавајскиот град Пахоа, ја уништи првата куќа, јавува „Би-Би-Си“. - Вулканската лава запали куќа во градот Пахоа...

Авторот на „Симпсонови“ го подарува своето богатство

На коавторот на култната анимирана серија „Симпсонови“, Сем Сајмон, во 2012 година му бил дијагностициран неизлечив рак на дебелото црево. Сепак, пред да почине,...

(ВИДЕО) Припадниците на ИСИС бегаат од Беиџи

Ирачката војска ги принудила џихадистите на Исламска држава да се повлечат од центарот на градот Беиџи, во кој се наоѓа најголемата ирачка рафинерија за...

(ВИДЕО) Пакистан: 58 загинати при судир меѓу автобус и камион

Педесет и осум лица загинаа, од кои 18 деца, при судир на автобус и на камион на автопат на југот во Пакистан, соопшти локалната...

(ВИДЕО) Израел: Еден загинат и тројца повредени со нож

Четиринаесетгодишно израелско девојче е избодено со нож на Западниот Брег, неколку часа откако израелски војник со нож беше ранет во Тел Авив. Израелскиот премиер...

(ВИДЕО) Терористички напад во Харков

Украинските власти денеска отворија истрага за тероризам, по бомбашкиот напад во Харков, при кој беа повредени 11 лица. Бомбашкиот напад во Харков, град во Источна...

(ВИДЕО) Гаф на „Си-Ен-Ен“: Маринец го убил Обама!

Вистинска интеренет-сензација стана кога телевизијата „Си-Ен-Ен“ пушти вест дека „Маринец тврди дека го убил Обама“. Овој голем пропуст се случи во нивните вести кои се емитуваат...

НАЈНОВИ

ВИСТИНОМЕР СТОРИЈА

БАЛКАН