Видео

Масовен протест во Барселона против отцепувањето на Каталонија од Шпанија

8 октомври, 2017 - 15:26 (META)  Барселона Стотици илјади лица денеска излегоа на улиците на Барселона за да протестираат против плановите на регионалната каталонска влада да се отцепи од Шпанија. Ова е најмасовниот протест против отцепувањето на просперитетниот регион од Шпанија, што ја доведе оваа европска земја…

Приведен градоначалникот на Ново Село поради шверц со цигари

11 јули, 2018 - 9:30 (META)  Струмица Приведен е градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев, кој се сомничи за шверц со цигари. Стојчев бил приведен синоќа додека бил заедно со неговата сопруга, синот и уште еден соучесник. За време на полициската акција имало и вооружена престрелка.…