Видео

Осум луѓе загинаа во невреме во Романија

18 септември, 2017 - 8:51 (META)  Темишвар Осум луѓе ги загубија животите, а 67 се повредени во големото невреме што вчера ја погоди Западна Романија, со ветришта од 100 километри на час. Еден човек загинал во Темишвар кога на него паднал билборд, додека жена била усмртена од…

МНР изрази незадоволство од „неодмерената изјава“ на турската амбасадорка за „Јахја Кемал“

16 мај, 2018 - 8:10 (META)  Скопје Министерството за надворешни работи (МНР), вчера одржало средба со претставници на Амбасадата на Турција, предводени од заменик шефот на мисијата, Мурат Сумер, на која е изразено незадоволството неодамнешната неодмерена изјава на турската амбасадорка Тулин Еркал Кара, кога ги оквалификува учениците…