Видео

Евакуирани 20.000 посетители на музички фестивал во Барселона поради пожар

30 јули, 2017 - 8:40 (META)  Барселона Повеќе од 20.000 посетители на музичкиот фестивал „Тумороуленд јунајт спејн“ во Барселона се евакуирани синоќа откако пожар изби на главната сцена, јавуваат шпанските медиуми. Организаторот на настанот на социјалната мрежа „Фејсбук“ соопшти дека пожарот бил предизвикан од петарда што паднала…

Се урнаa воени авиони во Србија и во Алжир, загинаа над 200 луѓе

11 април, 2018 - 9:57 (META)  Белград Во две одвоени несреќи на воени авиони, во Јужен Банат во Србија и во Алжир, загинаа над 200 луѓе. Според српските медиуми, во 9.30 часот во регионот Јужен Банат во Србија, меѓу селата Ковачица и Идвор, се урнал школско-борбен авион…