Видео

Косовски пратеници се степаа во дебатна емисија

29 септември, 2017 - 19:02 (META)  Приштина Политичката спротивставеност во Косово денеска ескалираше, откако во телевизиска дебата во живо се степаа двајца пратеници. Во емисијата „Инфо Локале“, Фрашер Красниќи пратеник на „Самоопределување“ и Милаим Зека, пратеник на „Иницијатива“ најпрво почнаа жестока расправија, а набргу и започнаа со…

МНР изрази незадоволство од „неодмерената изјава“ на турската амбасадорка за „Јахја Кемал“

16 мај, 2018 - 8:10 (META)  Скопје Министерството за надворешни работи (МНР), вчера одржало средба со претставници на Амбасадата на Турција, предводени од заменик шефот на мисијата, Мурат Сумер, на која е изразено незадоволството неодамнешната неодмерена изјава на турската амбасадорка Тулин Еркал Кара, кога ги оквалификува учениците…