Видео

Демонтирана бомба од Втората светска војна во Солун, евакуирани 75.000 лица

12 февруари, 2017 - 12:49 (META)  Солун Властите во Солун денеска евакуирале 75.000 жители на градот поради демонтирање на бомба од Втората светската војна, тешка 227 килограми, пронајдена во темелите на бензинска пумпа, јавуваат грчките медиуми. Евакуацијата почнала утрово во 7 часот, кога полицијата тргнала од куќа…

Осум луѓе загинаа во невреме во Романија

18 септември, 2017 - 8:51 (META)  Темишвар Осум луѓе ги загубија животите, а 67 се повредени во големото невреме што вчера ја погоди Западна Романија, со ветришта од 100 километри на час. Еден човек загинал во Темишвар кога на него паднал билборд, додека жена била усмртена од…