Видео

Витанов: Бев изманипулиран од ВМРО-НП, давам оставка и ќе соработувам со СДСМ

6 февруари, 2017 - 12:16 (META)  Струмица Еден ден откако беше објавено дека преминува во советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на општина Струмица, Методи Витанов, советник од ВМРО-НП, денеска соопшти дека бил изманипулиран од централното раководство на партијата поради одлуката да се коалицира со ВМРО-ДПМНЕ и…

Експлодира куќа во Шпанија во која џихадистите правеле бомби

18 август, 2017 - 10:03 (META)  Барселона Куќа која се наоѓа јужно од Барселона целосно е разнесена во експлозија, а се сомнева дека во неа џихадистите правеле бомби, јавуваат светските медиуми. Има мртви и повредени! Во вчерашниот терористички напад во центарот на Барселона се повредени најмалку стотина…