Видео

Демонстранти упаднаа во фоајето на транзициониот тим на Трамп

17 ноември, 2016 - 15:11 (META)  Вашингтон Група демонстранти упаднаа во зграда во Вашингтон каде транзициониот тим на избраниот претседател Доналд Трамп ги врши подготовките за почетокот на неговиот претседателски мандат. На социјалните медиуми се појавија фотографии и видеоснимки од демонстрантите, организирани од американската еврејска активистичка група…

Автомобил соборувал пешаци на Тајмс сквер во Њујорк, едно лице загина, 12 се повредени

18 мај, 2017 - 17:05 (META)  Њујорк Најмалку една жртва и 12 повредени луѓе е резултатот од инцидент во срцето на Њујорк, Тајмс сквер, кога автомобил удри во група пешаци. Автомобил „хонда акорд“, движејќи се со голема брзина, преминал на спротивната лента, по што се качил на…