Видео

Прилепчани бараат подобро здравство, порачаа активистите на „Ние одлучуваме“

2 ноември, 2016 - 14:58 (META)  Прилеп Караванот на граѓанската акција „Ние одлучуваме!“ денеска одржа перформанс во центарот на Прилеп. Активистите од црно-жолтиот камион емитуваа аудиопораки на акцијата, а впечатливоста на перформансот беше засилена со пиротехнички средства, банери и со знамиња. „Повеќе од дваесетина активисти разговараа со…

Убиениот напаѓач од аеродромот „Орли“ бил на листата на радикализирани поединци

18 март, 2017 - 14:54 (META)  Париз Напаѓачот кој денеска беше убиен на аеродромот „Орли“ во Париз, бил на листата на радикализирани поедници и имал долго криминално досие, вклучувајќи и пресуди за вооружено разбојништво, соопштиле француските власти, пренесува „Би-би-си“. Тој беше застрелан и убиен од француските безбедносни…