Видео

Еден загинат во силно невреме на југот на Бразил

13 март, 2017 - 9:54 (META)  Бразилија Во невреме што го погоди јужниот дел на Бразил, загина едно лица, а повеќе десетици се повредени. На снимките што ги пренесоа локалните медиуми, прикажани се потопени улици во градот Порто Алегре, главен град на бразилската држава Рио Гранде до…

Убиениот напаѓач од аеродромот „Орли“ бил на листата на радикализирани поединци

18 март, 2017 - 14:54 (META)  Париз Напаѓачот кој денеска беше убиен на аеродромот „Орли“ во Париз, бил на листата на радикализирани поедници и имал долго криминално досие, вклучувајќи и пресуди за вооружено разбојништво, соопштиле француските власти, пренесува „Би-би-си“. Тој беше застрелан и убиен од француските безбедносни…