Видео

Автомобилот што уби жена и повреди 23 лица на Тајмс сквер го возел 26-годишен војник

18 мај, 2017 - 18:08 (META)  Њујорк Една жена загина, а 23 лица се повредени во денешниот крвав инцидент на Тајмс сквер, во срцето на Њујорк, кога автомобил „хонда акорд“ косеше пешаци на тротоар во време на паузата за ручек. Со автомобилот управувал Ричард Роџас, 26-годишен припадник…

Автомобил соборувал пешаци на Тајмс сквер во Њујорк, едно лице загина, 12 се повредени

18 мај, 2017 - 17:05 (META)  Њујорк Најмалку една жртва и 12 повредени луѓе е резултатот од инцидент во срцето на Њујорк, Тајмс сквер, кога автомобил удри во група пешаци. Автомобил „хонда акорд“, движејќи се со голема брзина, преминал на спротивната лента, по што се качил на…