Свет

Ураганот „Харви“ го погоди Тексас

26 август, 2017 - 9:46 (META)  Остин Ураганот „Харви“ ја погоди сојузната американска држава Тексас, но според последните информации изгубил на сила. Властите сепак предупредуваат на „поплави од катастрофални размери“. Десетина илјади лица ги напуштиле домовите. Од крајбрежниот град Рокпорт стигаат првите извештаи за штети, но засега…

Трамп до поддржувачите: Ваша грешка ќе биде ако ме отповикаат

7 септември, 2018 - 10:49 (META)  Вашингтон Претседателот на САД, Доналд Трамп, на предизборен митинг во Билингс, главниот град на државата Монтана, вчера повторно се наврати на кампањата за негово отповикување од функцијата, велејќи дека ако до тоа дојде, виновни ќе бидат неговите поддржувачи што не гласале.…

Видеа