Свет

Руските сили уништиле конвој на ИД во Сирија

21 август, 2017 - 8:29 (META)  Москва Министерството за одбрана на Русија соопшти дека руските воздухопловни сили убиле околу 200 припадници на Исламска држава, кои во голема колона се движеле кон сирискиот град Деир ел Зор. „Руската воена авијација елиминирала уште еден голем конвој џихадисти на ИД…

Захарова: Заев без никакви докази шири антируска хистерија додека Западот се меша во Македонија

19 јули, 2018 - 9:02 (META)  Москва Марија Захарова, портпаролка на руското Министерство за надворешни работи на брифингот со новинарите вчеравечер во Москва порача дека обвинувањата од македонскиот премиер Зоран Заев, кои тој ги искажа во интервју за „БазФид њуз“, а потоа и на почетокот на изградбата…

Видеа