Свет

Новиот руски амбасадор во САД се сретна со американскиот амбасадор во Русија

28 август, 2017 - 13:25 (META)  Москва Новиот амбасадор на Русија во САД, Анатолиј Антонов се сретна денеска во Москва со американскиот амбасадор во Русија, Џон Тефт. Двајцата амбасадори разговарале за билатералните односи и за „одредени меѓународни проблеми“, се вели во соопштението на Министерството за надворешни работи…

Трамп до поддржувачите: Ваша грешка ќе биде ако ме отповикаат

7 септември, 2018 - 10:49 (META)  Вашингтон Претседателот на САД, Доналд Трамп, на предизборен митинг во Билингс, главниот град на државата Монтана, вчера повторно се наврати на кампањата за негово отповикување од функцијата, велејќи дека ако до тоа дојде, виновни ќе бидат неговите поддржувачи што не гласале.…

Видеа