Свет

Ураганот „Харви“ го погоди Тексас

26 август, 2017 - 9:46 (META)  Остин Ураганот „Харви“ ја погоди сојузната американска држава Тексас, но според последните информации изгубил на сила. Властите сепак предупредуваат на „поплави од катастрофални размери“. Десетина илјади лица ги напуштиле домовите. Од крајбрежниот град Рокпорт стигаат првите извештаи за штети, но засега…

Захарова: Заев без никакви докази шири антируска хистерија додека Западот се меша во Македонија

19 јули, 2018 - 9:02 (META)  Москва Марија Захарова, портпаролка на руското Министерство за надворешни работи на брифингот со новинарите вчеравечер во Москва порача дека обвинувањата од македонскиот премиер Зоран Заев, кои тој ги искажа во интервју за „БазФид њуз“, а потоа и на почетокот на изградбата…

Видеа