Свет

Трамп од Конгресот побара 7,9 милијарди долари за обнова на Тексас

2 септември, 2017 - 11:52 (META)  Хјустон Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека има уште многу работа да се направи за да се обнови Тексас по ураганот Харви и од Конгресот побара 7,9 милијарди долари за обновата. Гувернерот на јужната американска држава, Грег Абот, оцени дека…

Путин: Лицата осомничени од Лондон за „Скрипаљ“ не работеле за војската

12 септември, 2018 - 9:55 (META)  Владивосток Рускиот претседател Владимир Путин денеска порача дека руските безбедносни служби ги идентификувале двете лица кои Велика Британија ги посочи како одговорни за труењето на пребеганиот руски агент Сергеј Скрипаљ и неговата ќерка. Тој рече дека осомничените се цивили и не…

Видеа