Свет

18 жртви на Боко харам во Нигерија

2 септември, 2017 - 9:00 (META)  Абуџа Припадниците на екстремистичката група Боко харам убија 18 лица на североистокот на Нигерија, соопштија нигериските власти. Нападот е извршен ноќта помеѓу четвртокот и петокот на границата со Камерун, а екстремистите со ножеви ги убивале жртвите. Нападот го потврди и претставникот…

Трамп до поддржувачите: Ваша грешка ќе биде ако ме отповикаат

7 септември, 2018 - 10:49 (META)  Вашингтон Претседателот на САД, Доналд Трамп, на предизборен митинг во Билингс, главниот град на државата Монтана, вчера повторно се наврати на кампањата за негово отповикување од функцијата, велејќи дека ако до тоа дојде, виновни ќе бидат неговите поддржувачи што не гласале.…

Видеа