Свет

Протурски бунтовници нападнале американски сили во Сирија

29 август, 2017 - 18:49 (META)  Вашингтон Сириските бунтовници, група која е поддржана од Турција, пукала на американски војници на северот на Сирија, јавува „Си-ен-ен“. Американците возвратиле на огнот, но во престрелката нема повредени. Вашингтон протестирал во Анкара поради настанот. Како што наведува американската телевизија, Пентагон верува…

Борат го прелажа „путиновиот конгресмен“ Рорабакер, кој ја делеше и ништеше Македонија

17 јули, 2018 - 12:02 (META)  Вашингтон Во својата нова провокативна комична серија „Who is America? (Која е Америка?)“, британскиот комичар Саша Барон Коен ги прелажа контроверзниот американски конгресмен Дејна Рорабакер, неговиот колега Џо Вилсон, како и поранешните сенатор и конгресмен Трент Лот и…

Видеа