Свет

Мадуро нема да присуствува на седницата на ОН за човекови права

5 септември, 2017 - 10:41 (META)  Њујорк Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, го откажа учеството на отворањето на 36. заседание на Советот за човекови права на Обединетите нации во Женева в понеделник. „Претседателот Мадуро нема да се обрати на Советот за човекови права“, се наведува во соопштението…

Во авионска несреќа во Иран загинаа ќерка на турски бизнисмен и нејзините пријателки

12 март, 2018 - 12:35 (META)  Техеран Ќерката на еден од најпознатите турски бизнисмени и нејзини пријателки загинале во авионска несреќа во Иран вчера попладнето, кога им се урнал приватниот авион. Во авионот на турската компанија „Башаран Холдинг“ на бизнисменот Хусеин Башаран, загинаа Мина Башаран, 28-годишната наследничка…

Видеа