Свет

Талибанците нападнаа воен камп во Авганистан, убиени 41 војник

19 октомври, 2017 - 8:06 (META)  Кабул Најмалку 41 војник загинаа во двојниот бомбашки напад на талибанците на воен камп во провинцијата Кандахар, на југот на Авганистан, соопштија денеска властите. Како што се наведува, по синоќешниот напад, следеле неколкучасовни судири. Член на провинцискиот парламент, Халид Паштун, соопшти…

Талибанците нападнаа воен камп во Авганистан, убиени 41 војник

19 октомври, 2017 - 8:06 (META)  Кабул Најмалку 41 војник загинаа во двојниот бомбашки напад на талибанците на воен камп во провинцијата Кандахар, на југот на Авганистан, соопштија денеска властите. Како што се наведува, по синоќешниот напад, следеле неколкучасовни судири. Член на провинцискиот парламент, Халид Паштун, соопшти…