Свет

САД протеруваат 15 кубански дипломати

3 октомври, 2017 - 17:49 (META)  Вашингтон Администрацијата на претседателот Доналд Трамп нареди протерување на 15 дипломати од кубанската амбасада во Вашингтон, откако САД минатата недела повлекоа половина од своите дипломати од Хавана, соопшти американскиот Стејт департмент. Одлуката на американските власи доаѓа откако кубанските власти не успеаја…

Коѕиас во посета на САД на средби со Помпео, Болтон и Гутереш

21 мај, 2018 - 9:49 (META)  Вашингтон Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас од денеска е во посета на САД каде ќе се сретне со американскиот државен секретар, Мајк Помпео, со советникот за национална безбедност, Џон Болтон и со Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш,…

Видеа