Свет

Федерика Могерини доаѓа на почетокот на март

22 февруари, 2017 - 13:00 (META)  Брисел Високата претставничка за надворешни работи и безбедносна политика на Европската Унија, Федерика Могерини, на почетокот на март ќе допатува во посета на Македонија, како дел од нејзината мини-турнеја во земјите од Западен Балкан, соопшти Европската комисија. Како што информираат од…

Расипан фрижидер го предизвикал пожарот во висококатницата во Лондон

23 јуни, 2017 - 11:36 (META)  Лондон Пожарот во станбената зграда во Лондон, во кој загинаа најмалку 79 лица, го предизвикал расипан фрижидер, соопшти денеска британската полиција, пренесува „Би-би-си“. Полицијата објави дека изолацијата и фасадата на висококатницата „Гренфел“ добиле негативни оценки на безбедносните проверки, извршени по пожарот.…

Видеа