Свет

Русија бара истрага за соборувањето на сирискиот воен авион над Рака

22 јуни, 2017 - 10:19 (META)  Москва Русија бара од САД да спроведат истрага за соборувањето на сирискиот воен авион во провинцијата Рака, изјавила денеска портпаролката на руското министерство за надворешни работи, Марија Захарова, јавуваат агенциите. „Бараме темелна истрага од американската команда за инцидентот, како и преземање…

Русија бара истрага за соборувањето на сирискиот воен авион над Рака

22 јуни, 2017 - 10:19 (META)  Москва Русија бара од САД да спроведат истрага за соборувањето на сирискиот воен авион во провинцијата Рака, изјавила денеска портпаролката на руското министерство за надворешни работи, Марија Захарова, јавуваат агенциите. „Бараме темелна истрага од американската команда за инцидентот, како и преземање…