Свет

Коалицијата на премиерот Шинзо Абе пред убедлива победа на изборите во Јапонија

22 октомври, 2017 - 14:42 (META)  Токио Владејачката коалиција на јапонскиот премиер Шинзо Абе доби најголема поддршка од гласачите на предвремените парламентарни избори што денеска се одржаа во Јапонија, покажуваат резултатите од излезните анкети, јавуваат светските агенции. Јапонските медиуми ги објавиле проекциите на резултатите за кратко време…

Кацин: Компромисот на Македонија и Грција во регионот треба внимателно да се проучува

14 февруари, 2019 - 9:46 (META)  Скопје Без разрешување на сите билатерални спорови нема да има понатамошно проширување во Западниот Балкан, во изјава за „Јуропиан Вестерн Балканс“ порачува Јелко Кацин, постојан претставник на Словенија во НАТО и поранешен известувач во Европскиот парламент за Србија и Црна Гора.…

Видеа