Свет

САД се за дипломатско решение на севернокорејската криза, вели шефот на Пентагон

26 септември, 2017 - 10:48 (META)  Њу Делхи Соединетите Американски Држави се залагаат за дипломатско решение на севернокорејската криза, изјавил денеска американскиот министер за одбрана, Џејмс Матис, јавуваат светските агенции. „Наша цел е ова прашање да се реши по дипломатски пат“, рекол шефот на Пентагон на прес-конференција во…

Амбасадорот на САД во Србија: Лидерите на Македонија и Грција покажаа храброст

20 септември, 2018 - 9:14 (META)  Белград Според амбасадорот на САД во Србија, Кајл Скот, дијалогот на Белград и Приштина, спорот на Македонија и Грција околу името и опстанокот на БиХ како држава се „трите критични проблеми“ во регионот, но не се нерешливи. – Ја гледаме храброста…

Видеа