Свет

Хамас и Фатах постигнаа договор

12 октомври, 2017 - 9:06 (META)  Каиро Главниот лидер на палестинското исламско движење Хамас изјави дека постигнале договор со претседателот на ривалското движење Фатах за контролата на Појасот Газа. Лидерот на Хамас, Исмаил Хани, најави дека детали од договорот ќе бидат објавени денеска во Каиро. Хамас раководи…

Живаљевиќ и неговиот шеф се скрасија во БИХ, во Сараево стравуваат од нивни „27 април“

10 декември, 2018 - 15:51 (META)  Сараево Горан Живаљевиќ, српскиот разузнавач што се фотографираше во Собранието при бруталното насилство на 27 април 2017 година, од почетокот на ноември годинава е во Сараево, во амбасадата на Србија. Таму првата позиција – амбасадор – од мај годинава ја…

Видеа