Свет

Нов напад на талибанците, убиени девет авганистански војници

25 октомври, 2017 - 7:48 (META)  Кабул Најмалку девет авганистански војници се убиени во напад на талибанците на пункт на безбедносните сили во западната провинција Фарах, соопштија властите. Портпаролот на гувернерот на провинцијата, Мохамед Насер Мехри, соопшти дека нападот бил извршен синоќа и дека ранети се уште…

Кацин: Компромисот на Македонија и Грција во регионот треба внимателно да се проучува

14 февруари, 2019 - 9:46 (META)  Скопје Без разрешување на сите билатерални спорови нема да има понатамошно проширување во Западниот Балкан, во изјава за „Јуропиан Вестерн Балканс“ порачува Јелко Кацин, постојан претставник на Словенија во НАТО и поранешен известувач во Европскиот парламент за Србија и Црна Гора.…

Видеа