Свет

Зукерберг ги отфрли обвинувањата на Трамп дека „Фејсбук“ работи против него

28 септември, 2017 - 10:52 (META)  Лос Анџелес Основачот на социјалната мрежа „Фејсбук“, Марк Зукерберг ги отфрли обвинувањата искажани од претседателот на САД, Доналд Трамп кој рече дека оваа компанија е против него. -„Фејсбук“ од секогаш беше против Трамп. Социјалните мрежи секогаш биле против Трамп – напиша претседателот…

Вучиќ ќе се сретне со Путин на почетокот на октомври во Москва

24 септември, 2018 - 12:50 (META)  Белград Претседателот на Србија, Александар Вучиќ ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин на почетокот на октомври, но во Москва а не во Белград, како што беше најавено. „Посетата ќе се одржи на почетокот на октомври. Се очекува, Вучиќ и…

Видеа