Свет

Европската комисија ќе ја почитува одлуката на Каталонија за независност, вели Јункер

15 септември, 2017 - 8:23 (META)  Брисел Европската комисија ќе го почитува потврдниот исход од референдумот за независност на Каталонија, соопшти претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, додавајќи дека регионот не треба да очекува по гласањето веднаш да стане членка на ЕУ. – Комисијата не се вклучува…

Захарова: Заев без никакви докази шири антируска хистерија додека Западот се меша во Македонија

19 јули, 2018 - 9:02 (META)  Москва Марија Захарова, портпаролка на руското Министерство за надворешни работи на брифингот со новинарите вчеравечер во Москва порача дека обвинувањата од македонскиот премиер Зоран Заев, кои тој ги искажа во интервју за „БазФид њуз“, а потоа и на почетокот на изградбата…

Видеа