Свет

Рим воведува рестрикции на вода, дел од фонтаните нема да работат

30 август, 2017 - 14:52 (META)  Рим Градските власти во Рим воведуваат рестрикции на вода поради незапаметена суша, бидејќи ова лето паднало за 70 проценти помалку дожд од просекот. Рестрикција на вода ќе има во вечерните часови до крајот на септември. Властите најавуваат дека од овие рестрикции…

Ципрас: Преговараме врз основа на имињата предложени од Нимиц

23 мај, 2018 - 14:28 (META)  Атина Ние јасно изјавивме дека преговараме врз основа на четирите имиња предложени од ОН, конкретно пакетот предлози од медијаторот Метју Нимиц, рече грчкиот премиер Алексис Ципрас во Парламентот, одговарајќи на критиките упатени од лидерот на опозициската Нова демократија, Киријакос Мицотакис, во…

Видеа