Свет

Најмалку 18 загинати во самоубиствен бомбашки напад во Пакистан

5 октомври, 2017 - 18:36 (META)  Куета Најмалку 18 лица се убиени, а повеќе од 30 се повредени во самоубиствен бомбашки напад кој денеска се случил во светилиште во пакистанската провинција Балучистан, јавуваат светските агенции. Одговорноста за нападот ја презела екстремистичката група Исламска држава (ИД). Бомбашкиот напад…

Српски медиуми: Заев нуди амнестија во замена за двотретинско мнозинство

15 октомври, 2018 - 14:23 (META)  Белград „Денот Д за Македонија“, „Историска седница на Собранието“ и „Заев понуди амнестија за двотретинско мнозинство“, се дел од насловите на многубројните новинарски текстови во Србија за денешната седница за уставните измени на македонскиот парламент. Речиси сите медиуми велат дека премиерот…

Видеа