Свет

НАТО ги критикува Русија и Белорусија поради воените вежби

24 август, 2017 - 16:09 (META)  Брисел Претставниците на НАТО соопштија дека Русија и Белорусија не успеале да ги исполнат меѓународните обврски и во целосна транспарентност да ги одржат големите воени вежби. „Жалиме што ни Русија и Белорусија не ги применија мерките за транспарентност од Виенскиот документ…

Никола Саркози приведен на распит поради парите од Гадафи

20 март, 2018 - 9:16 (META)  Париз Поранешниот француски претседател Никола Саркози е приведен во полиција, поради истрагата поврзана со финансиските нерегуларности на неговата изборна кампања во 2007 година, јавија француските медиуми. Тоа е потврдено од Министерството за правда на Франција. За време на 2014 година, француската…

Видеа