Свет

Тројца падобранци загинаа откако се судриле во воздух

13 октомври, 2017 - 11:34 (META)  Квинс Тројца падобранци загинаа во Квинсленд откако се судрија во воздух, соопшти австралиската полиција. Итната полош и полиција веднаш биле повикани во местото Бич, јужно од Квинс, каде се случила несреќата. Како што пренесува „Би-би-си“, загинале двајца мажи на возраст од…

Дачиќ: Нема потреба Србија да ги коментира одлуките на Собранието

22 октомври, 2018 - 12:58 (META)  Белград Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, денеска порача дека одлуката на македонското Собрание да го почне процесот на менување на Уставот е внатрешна работа на Македонија која што нема потреба Србија да ја коментира. -Ги почитуваме народот и…

Видеа