Свет

Борците на ИД пукаат со оружје од НАТО, тврди сириски генерал

25 октомври, 2017 - 11:44 (META)  Дамаск Сириската армија во источниот град Ал Мајадин, кој се сметаше за главно складиште на терористите на Исламска држава, пронашла толку многу оружје што ќе ѝ требаат шест дена за да го собере, соопшти бригадниот генерал на сириската војска, Хасан Сухаил,…

Живаљевиќ и неговиот шеф се скрасија во БИХ, во Сараево стравуваат од нивни „27 април“

10 декември, 2018 - 15:51 (META)  Сараево Горан Живаљевиќ, српскиот разузнавач што се фотографираше во Собранието при бруталното насилство на 27 април 2017 година, од почетокот на ноември годинава е во Сараево, во амбасадата на Србија. Таму првата позиција – амбасадор – од мај годинава ја…

Видеа