Свет

Анѓушев со владина делегација на комеморацијата за Хелмут Кол во Стразбур

1 јули, 2017 - 9:47 (META)  Стразбур Вицепремиерот за економски прашања и за координација со економските ресори, Кочо Анѓушев, заедно со делегација на Владата денеска присуствува на комеморацијата за поранешниот германски канцелар Хелмур Кол, што се одржува во Стразбур, соопштија од Владата. “Еврoпa зaгуби еден гoлем чoвек,…

Путин на претстојните претседателски во Русија избори ќе биде самостоен кандидат

14 декември, 2017 - 10:47 (META)  Москва Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска на традиционалната годишна прес-конференција одговара на прашања на повеќе од 1.600 акредитирани новинари, а едно од прашањата беше и зошто се кандидира за претседател. Путин истакна дека „митот за личната власт во Русија е…

Видеа