Свет

Гутереш порачува арапските земји да се обединат и да ѝ помогнат на Сирија

28 март, 2017 - 12:52 (META)  Аман Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, ги повика арапските земји да ги остават настрана меѓусебните несогласувања и да помогнат во окончувањето на шестгодишната граѓанска војна во Сирија. Апелот го упати за време на посетата на кампот на бегалци од Сирија…

Пронајдени човечки коски во масовни гробници во Мексико

17 август, 2017 - 12:54 (META)  Мексико Сити Повеќе од 600 фрагментирани човечки коски се пронајдени во масовни гробници вон мексиканскиот град Тихуана, во близина на границата со САД. Државното Здружение на исчезнати лица „Долна Калифорнија“ соопшти дека масовните гробници се лоцирани откако трговците со дрога во затвор…

Видеа