Европа

Еден убиен и тројца повредени во пукање пред ноќен клуб во Берлин

16 септември, 2017 - 8:23 (META)  Берлин Едно лице е убиено, а три се повредени во пукотници што ноќеска се случиле пред ноќен клуб во Берлин, јавуваат светските медиуми. На пукањето му претходела расправија во близина на ноќниот клуб во берлинскиот кварт Ноехохешонхаузен. Засега не се познати…

Кремљ внимателно ја следи ситуацијата во Македонија, вели портпаролот на Путин

1 октомври, 2018 - 11:29 (META)  Москва Кремљ внимателно ја следи ситуацијата во Република Македонија по вчера одржаниот референдум за промена на името и членството на земјата во НАТО и ЕУ, изјави денеска Дмитриј Песков, портпаролот на рускиот претседател Владимир Путин. – Ние сметаме дека безусловно сите…

Видеа