Европа

Во акцијата на полицијата во Каталонија најмалку 38 лица се повредени

1 октомври, 2017 - 10:39 (META)  Барселона Досега се регистрирани 38 повредени лица, најголемиот дел од нив со помали повреди, сооштија здравствените органи во Каталонија, додека во оваа шпанска покраина се случува масовна полициска акција со брутално насилство за да се спречи референдумот за осамостојување на Каталонија…

„ХирКлик“: Груевски го нема подолго време, може веќе не е во Унгарија

18 јануари, 2019 - 10:18 (META)  Будимпешта Поранешниот македонски премиер Никола Груевски влегол во Унгарија потполно независно од постапката за азил, пишува унгарскиот новински сајт „ХирКлик“, кој шпекулира со тоа каде е Груевски во моментов. Како што пишува сајтот, Груевски не е забележан подолго време и…

Видеа