Европа

Полицијата уапси 18-годишно момче за нападот во лондонското метро

16 септември, 2017 - 10:42 (META)  Лондон Британската полиција утрово уапсила 18-годишно момче под сомневање за поврзаност со бомбашкиот напад што вчера се случи во метро-станицата Парсонс грин, во југозападен Лондон, јавува „Би-би-си“. Засега нема информации за индентитетот на момчето, а полицијата неговото апсење го опишала како…

Јункер: ЕУ да се обедини во поглед на Западен Балкан

12 септември, 2018 - 10:52 (META)  Стразбур Мора да постигнеме единство кога станува збор за Западен Балкан – еднаш засекогаш. Ако не го сториме тоа, нашето непосредно соседство ќе биде обликувано од други, порача претседателот на Европската Комисија, Жан Клод Јункер, во своето последно годишно обраќање во…

Видеа