Европа

Тинејџер пукал во школо кај Москва, четворица се повредени

5 септември, 2017 - 11:32 (META)  Москва Московската полиција уапси тинејџер кој пукал и фрлил димна бомба во училиште во московскиот регион и притоа ранил четири лица, јавуваат руските медиуми. Според првичните информации, 15-годишникот фрлил димна бомба во училницата и пукал во воздух, соопшти портпаролот на руското…

Холандија се согласи Македонија да добие датум за почеток на преговорите со ЕУ

22 јуни, 2018 - 10:47 (META)  Амстердам Холандскиот парламент даде зелено светло за отворање на преговорите за пристапување на Македонија кон ЕУ, јави албанската телевизија „Топ Ченел“. Според истиот извор, холандските пратеници не се согласиле и Албанија да добие датум за почеток на преговорите со ЕУ. Според…

Видеа