Европа

Принцот Филип оваа недела ќе се повлече од јавноста

31 јули, 2017 - 18:46 (META)  Лондон Принцот Филип, 96-годишниот сопруг на кралицата Елизабета Втора, ќе се повлече од јавниот живот оваа недела. Како што се наведува во соопштението на Бакингемската палата, тој оваа недела ќе учествува на последниот јавен ангажман. Војводата од Единбург, кој служел како…

Макрон: Британија би можела да има посебен договор со ЕУ

20 јануари, 2018 - 15:03 (META)  Лондон Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека Велика Британија би можела да постигне посебен трговски договор со Европската Унија после Брексит. Сепак, Британија нема да има целосен пристап до поединечни пазари без прифаќање на нивните правила. -Кога ќе одлучите да не…

Видеа