Европа

Бомбата во Лондон не експлодирала целосно

15 септември, 2017 - 12:19 (META)  Лондон Експлозивната направа што го предизвика утринскиот инцидент во воз во лондонската метро-станица Парсон грин, не експлодирала целосно, а пронајден е и тајмер. Лондонската итна помош соопшти дека 22 патници се примени во болница по експлозијата, но дека никој од нив…

Курц: Балканот ни е приоритет, ЕУ да ги прекине преговорите со Турција

16 јули, 2018 - 8:05 (META)  Виена Договорот меѓу Скопје и Атина покажува дека упорните преговори и дипломатијата носат резултат, вели канцеларот на Австрија, Себастијан Курц во интервју за грчкиот весник „Катимерини“ и ја потенцира австриската поддршка за европската перспектива на земјите од Западен Балкан. – Топло…

Видеа